Atpūta AAE

Emirāti ir ideāla galamērķa vieta tiem, kas vēlas apvienot pludmales atpūtu ar kvalitatīvu ekskursiju atpūtu. Arābu kultūru atklāt, iepazīties ar vietējās virtuves neaizmirstamajiem garšu kokteiļiem, iepazīt unikālas tehnoloģijas un iejusties nākotnes gaisotnē ir iespējams lielajos Emirātu pilsētās. Šajā valstī savienojas nesavienojamais, tāpēc tā ir tik iepriecinoša ceļotājiem.

Rezervē izdevīgākos ceļojuma piedāvājumus ar FlyUp Travel!

Interesants AAE

Lielākoties ceļojumu uz Dienvidāzijas Emirātiem no Rīgas iedvesmo eksotika un vēlme pavadīt laiku pludmalēs un veikt kvalitatīvas pirkumu izvēles, taču ir arī vēl viens iemesls - ceļotājus piesaista luksusa atmosfēra, kas ir neatņemama šīs valsts daļa.

Debeskrāpji, pilni ar pazīstamiem zīmoliem un veikali, futūristiskās arhitektūras šedevri, spīdošas dārgakmeņiem veikalu izstādes logi, viesnīcu interjeru bagātība un nevainojamais serviss - viss šķietami pārnese ceļotājus uz burvīgo pasaku pasauli, atjauninot to uz mūsdienīgu veidu.

Vispārīga informācija

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) ir viena no arābu valstīm, kas atrodas Arābijas pussalas austrumu daļā. Tas atšķiras no saviem kaimiņiem - Saūda Arābijas un Omānas - galvenokārt ar valsts formas struktūru. Tas ir federācija, kurā, atšķirībā no citām federālajām valstīm, ir absolūtas monarhijas (emirāti), nevis republikas. Katrs no septiņiem emirātiem ir vadīts ar savu valdnieku-emiru, un katrā no tām valda savas likumdošanas un tradīcijas. Tas ir svarīgi atcerēties tūristiem, kuri plāno apmeklēt dažādus emirātus. Piemēram, Šardžā nevar iegādāties alkoholu.

Emirātu iedzīvotāju skaits ir aptuveni 9 miljoni cilvēku. No tiem galvaspilsētē - Abu Dabi - dzīvo 1,2 miljoni, bet lielākajā pilsētā Dubajā - 2,7 miljoni. Lielākais emirāts ir Abu Dabi, bet mazākais ir Adžmāna. Visvairāk tūristu plūst uz Dubaju, Šardžu un Abu Dabi, bet tūrisma paketes uz AAE no Rīgas ir pieejamas arī citos emirātos, piemēram, Umm-al-Quwain, Ras-al-Khaimah vai Fudžeirā.

Daba un klimats

Nafta, tuksnesis un divi līči - šī īsumā var raksturot ĀAE dabas un ģeogrāfiskās apstākļu daudzveidību. Valstī nav pastāvīgu upju, un lielāko daļu tās teritorijas aizņem pasaulē lielākais tuksnesis - Rub al-Hali. Austrumos un ziemeļaustrumos ir kalnainas teritorijas. Piekrastes līnija, kas ir 1318 kilometru garš, ļauj aktīvi attīstīt pludmales atpūtu, it īpaši ņemot vērā Persijas un Omānas līča ūdens temperatūru, kas nekad nepazeminās zem +21... +22°C.

ĀAE klimatu var raksturot kā tropu tuksneša klimatu. Šeit ne tikai nav sniega, bet arī lietus ir reti: gada norma nepārsniedz 100 mm. Vienkārši ir vēsāk ziemā, kad gaisa temperatūra dienā sasniedz tikai +20... +23°C, bet naktī nokrīt līdz +5... +10°C. Vasarā vidējā gaisa temperatūra ir +38... +40°C; tomēr nav nekas neparasts piedzīvot svelme līdz pat +50°C.

Labākie kurorti

Tuksnesa klimats neliedz tūristiem, kas vēlas iegādāties lētas tūres uz AAE no Rīgas, izbaudīt labas atpūtas apstākļus, jo karstums šeit praktiski nejūtams.

Vieni no populārākajiem atpūtas vietām ir apburošais Abū Dabi ar savu zaļumu un vēsturiskajiem pieminekļiem: šeit ne tikai var atpūsties uz smilšu pludmalēm, bet arī nodarboties ar visiem ūdens sporta veidiem. Savukārt Jāsas un Saadījatas salas, kas atrodas netālu no Abū Dabi, ir tikpat interesantas kā pats pilsētas centrs un piedāvā daudz izklaides.

Šardža ir bagāta ne tikai ar pludmalēm, bet arī ar arhitektūras pieminekļiem. Taču iespējas iepazīt emirāta kultūru un vēsturi nav ierobežotas: šī kūrorta izcilā tirdzniecības centru un salīdzinoši pieejamo cenu dēļ šeit pulcējas visi iepirkšanās mīļotāji no visas AAE.

Dubaija ir vēl viena lieliska vieta tiem, kas dodas atpūsties uz AAE no Rīgas, un kam ne tikai peldēšana pie jūras, bet arī iepirkšanās ir galvenais plāns. Vai vēlaties peldēties, braukt ar ūdens motociklu vai jahtu? Laipni lūgti Jumeirah rajonā - modeļu viesnīcu un lielisku pludmales rajonā. Pateicoties maigai nogāzei, nevainojamai infrastruktūrai un daudzajām atrakcijām, Jumeira ir ideāla atpūtai ar bērniem. Vai plānojat lielo iepirkšanos? Jūs tiekat aicināti uz tirdzniecības centriem Deirā un Bara-Dubajā.

Atpūta Ajmanā no Rīgas ir pieejamāka nekā citos emirātos. Kūrorts piesaista gan ar cenām, gan ar relaksējošo atmosfēru. Ja Dubajā jums jādodas, lai izjustu mūsdienu civilizācijas pulsēšanu, tad Ajmana tradicionālais dzīvesveids ar kamieļu skrējieniem un tradicionālajiem tirgiem ļauj iedomāties pagātni Arābijas pussalā.

Ja jūs uzskatāt, ka AAE dabai ir tikai tuksnešaini skati, jums būtu jāiegādājas tūres uz AAE no Rīgas 2024. gadā, it īpaši uz Ras-Al-Haimu. Šis emirāts var lepoties ne tikai ar lieliskām pludmalēm, bet arī ar apbrīnojamu dabas daudzveidību: te ir gan kalni, gan jūra, palmas un karstie avoti. Arī piedāvātie izklaides ir daudzveidīgi - no golfa līdz makšķerēšanai, no tuksnešas safari līdz pastaigām pa veco pilsētu.

Vēl viens kūrorts ar bagātīgu dabu ir Fudžeira. Tūres uz AAE no Rīgas var iegādāties lēti arī uz Fudžeiru, un šis galamērķis var ieinteresēt tūristus ar visdažādākajām vajadzībām. Nirējiem patiks koraļļu rifi Omānas līcī, ģimenēm ar bērniem - animācija viesnīcās un mājīgas pludmales, veramajām pārim - klusās līči, eksotiskā iepirkšanās mīļiem - cimdi, kas šūti rokām vietējiem meistariem.

Ko apskatīt

Neviens tūrists, kas iegādājies ceļojumu uz AAE no Rīgas, nav izvairījies no vismaz viena iepirkšanās centra apmeklējuma, bet, papildus pirkšanas centriem un butiķiem, šajā valstī ir vairākas citas vietas, kuras noteikti ir jāapmeklē. Starp tām: Burža-Halīfa debesskrāpis. Šis Dubajas apskates objekts ir interesants gan pats par sevi, gan arī ar tiem skatiem, kas paveras no apskates platformas, kas atrodas 472 metru augstumā. Al-Aīna - apbrīnojams oāzes pilsēta ar dziedinošiem karstajiem avotiem. Vislielākais akvārijs pasaulē "Dubai Mall". Emirātu pils - skaistākā un pazīstamākā pils ne tikai Abu Dabī, bet arī visā valstī. Mākslīgais salas "Palm Jumeirah" - patiesa brīnuma mūsdienu būvniecības tehnoloģijas. Puķu parks un tauriņu parks (abi parki atrodas Dubajā).

Populārākie brīvdienu galamērķi AAE