Atpūta Spānija

Spānija atrodas Pirēneju pussalā un robežojas ar Portugāliju, Gibraltāru, Andoru, Maroku un Franciju, tai ir piekļuve Atlantijas okeānam un Vidusjūrai. Spānijas teritorijā ietilpst Balearu un Kanāriju salas.

Rezervē izdevīgākos ceļojuma piedāvājumus ar FlyUp Travel!

Vispārīga informācija

Spānija atrodas Eiropas dienvidrietumos un ir Eiropas Savienības dalībvalsts. Ģeogrāfiski valsts aizņem lielāko daļu Ibērijas pussalas, kā arī Kanāriju un Baleāru salas. Ziemeļos un rietumos Spānijas krastus apskalo Atlantijas okeāns, dienvidos un austrumos – Vidusjūra.

Spānija neapšaubāmi ir viens no galvenajiem Eiropas kultūras centriem. Katru gadu to apmeklē arvien vairāk tūristu. Kāds ierodas pastaigāties pa vecajām līkumotajām ieliņām, izbaudot arhitektūras apskates objektus un izcilo meistaru mākslas šedevrus, bet kāds - lai sauļoties Vidusjūras un Atlantijas okeāna labākajās piekrastēs.

Šīs Eiropas valsts īpatnība ir brīvdienas, kas piesātinātas ar vietējo iedzīvotāju dzīvesveidu. Dažādi svētki tiek rīkoti lielās pilsētās un mazās pilsētiņās, veltītai svētajiem un debesu gariem, slaveniem tautiešiem un vietējām “zvaigznēm”, gadalaikiem, sporta sasniegumiem, mūzikai un dzejai. Katru gadu Spānijā notiek aizraujoši karnevāli un festivāli. Šie ir daži no tiem:

  • La Tomatina – slavens festivāls, kas notiek Bunjolas pilsētā, kur dalībnieki viens otram met ar tomātiem, izveidojot tā saukto tomātu kauju. Šis ir jautrs pasākums, kas piesaista daudzus cilvēkus no visas pasaules.
  • Semana Santa (Svētā nedēļa) – liels reliģisks festivāls, kas svin Lielo nedēļu pirms Lieldienām. Reliģiskie gājieni, teātra izrādes un citi pasākumi notiek dažādās Spānijas pilsētās.
  • Sanfermina (San Fermín) – slavena brīvdiena, kas katru gadu tiek rīkota vairāk nekā astoņus gadsimtus un ilgst vienu nedēļu. Festivāla ietvaros Pamplonas pilsētā notiek buļļu skriešanas sacīkstes.
  • Las Fallas – Valensijas lielākais festivāls. To svin katru martu par godu Svētajam Jāzepam, Valensijas aizbildnim, kā arī atzīmējot ziemas beigas un pavasara sākumu.
  • Flamenko festivāls Seviljā. Spānija ir pazīstama ar savu tradicionālo mūziku un dejām. Flamenko festivāls Seviļā ir pasākums, kurā var baudīt slavenu flamenko mākslinieku priekšnesumus.
  • Gaismas festivāls Barselonā tiek svinēts jau vairākus gadus un ir paredzēts gaismas un laikmetīgās mākslas svinēšanai un izrādēm. Pilsēta pārvēršas par īstu skatuvi vizuālām izrādēm un instalācijām. 

Atcerieties, ka atpūsties Spānijā ir neticami viegli un patīkami, jo spāņi ir pretimnākoši, draudzīgi un viesmīlīgi! 

Klimats

Spānijā ir diezgan daudzveidīgs klimats. Tā kā valsts atrodas Eiropas dienvidrietumu daļā un tai ir daudzveidīga ģeogrāfija – no kalniem līdz piekrastei, klimatiskie apstākļi dažādās valsts daļās būtiski atšķiras. 

Lielākajā daļā Spānijas teritorijā dominē kontinentāls klimats, kam raksturīgas sausas un samērā aukstas ziemas (no -4 °C līdz +8 °C) un karstas vasaras (no +25 °C līdz +30 °C). Valsts ziemeļu daļā, ko mēdz dēvēt par "Zaļo Spāniju", ziemas ir maigas (no +8 °С līdz +14 °С), bet vasaras ir siltas un nav karstas (no +22 °С līdz 26 °С). Valsts dienvidu un dienvidaustrumu piekrastē valda Vidusjūras klimats. Temperatūra ir mērena, un starp vasaras temperatūras maksimumiem un ziemas temperatūras zemākajiem rādītājiem nav lielas atšķirības. Augstos kalnu reģionos, piemēram, Pirenejos un Sjerranevadā, ir aukstas ziemas un vēsas vasaras. Ziemā lielā augstumā var novērot spēcīgu snigšanu. Dažos reģionos, piemēram, Spānijas dienvidaustrumos, ir līdzīgi klimatiskie apstākļi kā tuksneša apgabaliem, kur vasaras ir ļoti karstas un nokrišņu daudzums ir ļoti mazs. 

Kanāriju salās visu gadu ir silts laiks, pludmales brīvdienas var baudīt jebkurā laikā. Vasarā gaiss sasilst līdz +28 °C, ziemā – līdz +20 °C, ūdens Atlantijas okeānā piekrastē ir vēss un ne vienmēr mierīgs viļņu dēļ. 

Vietējā virtuve

Spāņu virtuve ir pazīstama ar savu daudzveidību, garšu bagātību un reģionālo tradīciju ietekmi. Tā atspoguļo valsts vēsturi un tās reģionu daudzveidību. Šie ir daži no Spāņu ēdieniem: paella (paelja) (iespējams, slavenākais spāņu ēdiens), tapas (var būt kā mazie ēdieni vai uzkodas), gaspačo (aukstā zupa, kas pagatavota no tomātiem un citiem dārzeņiem), jamón (jamon), tortilla Española (omlete Spāņu gaumē) (omlete, kurā galvenās sastāvdaļas ir kartupeļi un olas), sangria (vīna dzēriens no sarkanvīna ar augļiem). 

Īpašu uzmanību ir pelnījuši spāņu vīni. Spānijā ir lielākā vīna dārzu platība pasaulē. Valstī tiek ražots liels skaits dažādu vīnu veidu, tostarp tādi labi zināmi vīni kā Rioja, Ribera del Duero un Cheres. 

Atpūta pludmalē

Spānija ir viena no valstīm ar lielāko krasta līniju attiecībā pret tās teritorijas platību – 4964 km (un ieskaitot salas – 7905 km!). Spānija ir arī viens no pasaules līderēm vietu skaita ar Zilā karoga zīmi – aptuveni 500 pludmalēm ir šī balva! 

Mierīgai atpūtai brīvdienām ir piemērotas Valensijas, Alikantes vai Baleāru salu pludmales. Ja jums patīk aktivitātes brīvā dabā, tad labāk doties uz valsts ziemeļiem. Astūrijā un Galisijā ir dažas no labākajām sērfošanas vietām. Labākās pludmales ballītes tiek rīkotas Ibizā. 

Populārākajiem Spānijas pludmales reģioniem

Kosta del Solis (Costa del Sol) – Spānijas tālākais dienvidu kūrorta reģions. Šeit var atrast gan smilšu, gan oļu pludmales. Kosta del Sol klimats ir maigs un silts, peldēšanas sezona šeit ilgst daudz ilgāk nekā citos valsts kūrorta reģionos. Malaga un Marbella ir Kosta del Sol slavenākās vietas.

Kostabravas piekraste (Costa Brava) atrodas Katalonijas ziemeļu daļā. Kostabrava ir slavena ar savu apbrīnojamo dabu, maziem līčiem un kristāldzidru ūdeņiem. Šeit jūs varat atrast mierīgas pludmales un dzīvīgas kūrortpilsētas, piemēram, Loreta de Mara un Tosa de Mara.

Baleāru salas (Balearic Islands), kurās ietilpst Maljorka, Ibiza, Menorka un Formentera, ir pazīstamas ar savām labajām pludmalēm, siltajām jūrām un rosīgo naktsdzīvi.

Kanāriju salas (Canary Islands), tostarp Tenerife, Grankanārija un Lansarote, atrodas Atlantijas okeānā. Ir dažādas pludmales, tostarp vulkāniskas un smilšainas.

Kostablanka (Costa Blanca): šis Alikantes reģions piesaista atpūtniekus ar maigām, gaiši zeltainām smilšu pludmalēm, ūdens sporta veidiem un vēsturiskām pilsētām, piemēram, Benidormu. Kostablanka ir populārs galamērķis golfa entuziastiem, jo ir daudzi slaveni golfa laukumi ar iespaidīgiem skatiem un iespējām.

Kostadorada (Costa Dorada): šis apgabals Katalonijas dienvidu krastā ir pazīstams ar savām garajām smilšu pludmalēm, kas lieliski piemērotas atpūtai un peldēšanai.

Populārākie brivdienu galamērķi Spānijā