Atpūta Tunisijā

Atpūta Tunisijā ir ideāls variants tiem, kas ilgu laiku sapņojuši apmeklēt Āfriku, bet dod priekšroku maksimāli civilizētai pieredzei. Šeit jūs atradīsiet lieliskus pludmales kurortus, izcilas spa procedūru iespējas, dažādas apskates vietas, izklaides un neierastu virtuvi.

Rezervē izdevīgākos ceļojuma piedāvājumus ar FlyUp Travel!

Interesants Tunisijā

Tunisija — valsts Ziemeļāfrikas Vidusjūras krastā. Tā ziemeļos un austrumos skalojas pa Vidusjūru, robežojoties ar Alžīriju un Lībiju. Valsts valoda ir arābu valoda, bet plaši izplatīta ir arī franču valoda, un tūristu centrās runā angļu un vācu valodās.


Tunisijā ir daudz senatnes pieminekļu. Aizsargmūri ar augstām tornīm apjož senās pilsētas. Romas un Kartāgas mantojums, musulmaņu arhitektūras burvība, bezgalīgā tuksnesis un oāzu svaigums nevar atstāt vienaldzīgu pat visprasīgāko tūristu.


Tunisija ir unikāla valsts, kas apvieno daudzas pretstati: maigu Vidusjūras klimatu un stingro tropisko tuksnesi, Āfrikas valsts eksotiku un Eiropas viesnīcu komfortu, tūkstošiem kilometru labi apgādāta krasta un grūti pieejamo Sahāras tuksnesi — viss tas ir Tunisa.

Klimats

Tunisija ir piekrastes vidusjūras subtropiskais klimats. Vasaras ir karstas un sausas, gaisa temperatūra svārstās no +33ºC līdz +35ºC, dienvidos valsts pat var sasniegt +40ºC, bet jūras brīze mazinās karstumu.

Labākie kurorti

Iepazīšanās ar valsti sākas ar tās galvaspilsētu, kurā ir daudz arhitektūras šedevru, krāsainu vietu un atpūtas iespēju. Lai uzlabotu veselību, iegūtu skaistumu un iegūtu skaistu sauļošanos, tūristi dodas uz Hammametu. Labāk visu apskatīt var Susā un Monastīrā. Tiem, kas meklē mierīgu un atpūtinošu atvaļinājumu, lielisks variants ir atvaļinājums Mahdī vai Džerbas salā. Kopumā tūre pa Tunisiju ietver dažādu interesantu pilsētu apmeklējumu.

Pludmales

Tunisijas kūrorti priecē ar plašām smilšu pludmalēm. Gandrīz visas tās ir pašvaldības īpašums, bet ja vēlaties atpūsties klusumā, labāk izvēlēties pludmales pie viesnīcām, kur parasti vietējie netiek ielaisti. Viesnīcās vienkāršākiem viesiem jums nāksies īrēt saulessargus un saulessēdes, bet augstākās klases kompleksos inventārs tiek nodrošināts bez maksas.


Jūs varat guļot pludmalē, lai iegūtu slaveno tunisiešu šokolādes bronzas krāsu, vai arī jūs varat lieliski pavadīt laiku ūdenī. Bagātais zemūdens pasaulis garantē ne tikai aizraujošas jūras izbraukšanas un bagātīgu zveju, bet arī cienījamu niršanu. Piekrastē ir dažādas grūtības vietnes, kūrortos var apgūt mācības un saņemt atbilstošas sertifikācijas.

Talasoterapija

Šeit jūra nav tikai veids, kā atpūsties, bet arī veselības un jaunatnes avots. Tunisijas medicīnas centri un spa viesnīcas piedāvā pakalpojumus uz ļoti augstu līmeni. Šeit ierodas, lai zaudētu svaru, atjaunotu sevi, izārstētu artrītu, artrozi, reimatisko sāpju sindromu. Regulāras procedūras uzlabo asinsriti, rūpējas par ādu, tāpēc aizvien vairāk cilvēku dodas šeit atpūsties un pārveidoties.

Modernie veselības uzlabošanas kompleksi piedāvā dažādas programmas, kas tiek izvēlētas individuāli katram klientam pēc konsultācijas ar ārstu. Starp procedūrām ir: iesaiņošana, vannas, akvaaerobika, procedūras ar jūras veltēm, jūras ūdeni un māliem, duša masāža, akmens terapija, limfodrenāža, hammams u. c. Parasti augstas klases viesnīcās ir pašiem savas spa centri.

Vietējie apskates objekti

Varbūt visbriļļojošākie iespaidi atstāj Kārtežas drupas, kur labi saglabājušies termas, amfiteātris, vīlņu kvartāla atliekas un akvadukts. Romas kolizejs saglabājies El-Džemā, un šī pilsētas apskates objekti ir liela cietoksnis un mierīga medīna.

Galvaspilsētā vērts pastaigāties pa Habība Burgības bulvāri un apbrīnot skaisto koloniālo arhitektūru, kā arī austrumu arhitektūras šedevrus arābu kvartalā, piemēram, Zitūnas mošeju. Forts Gazī Mustafā jāapmeklē ar ekskursiju Džerbā. Dabas objektu mīļotāji novērtēs skaisto lagūnu ar rozā flamingiem un parku "Džerba Eksplorācija". Vēl viena brīnišķīga vieta ir sāļais ezers Šot-el-Džerīd. UNESCO aizsardzībā ir nacionālais parks "Iškelis". Un neaizmirstiet par vienu no galvenajiem Tunisijas apskates objektiem - grandiozo Sahāras tuksnesi.

Gastronomiskais tūrisms

Tunisijas virtuve iepriecina viesus ar harmonisku garšu, smaržu un lielām porcijām. Ēdienkartē ir daudz garšīgu zivju un jūras velšu ēdienu, īpaši mīlēta ir tunča. No gaļas gatavo liellopu gaļu, jēru un putnu. Karstajiem ēdieniem ideāli piemērots asais mērce "harissa".

Noteikti izmēģiniet svaigus salātus "mshwya" un "omak hurija", sāļus citronus kā uzkodu, tradicionālo omeleti "tajin", sulīgu zupu "shurba", desmitiem dažādu kuskusu gatavošanas veidu, gardus čeburekus. Desertam varat izvēlēties dažādus baklavas veidus, riekstu cepumus vai konditorejas izstrādājumus "mlyabes", kas lieliski saskan ar zaļo tēju un aromātisko kafiju.

Populārākie brivdienu galamērķi Tunisijā