Atpūta Šrilankā

Neticamais un eksozisks Šrilankas sala atrodas Indijas okeānā, nedaudz attālumā no pašas Indijas. Katru gadu šeit ierodas daudz tūristu, meklējot eksotiku, pludmales atpūtu un dvēseles mieru. Šrilankas oficiālās galvaspilsētas nosaukumu jūs tomēr neizteiksiet, tāpēc labāk uzreiz dodieties uz pasaku pludmales kūrortiem vai uz neoficiālo galvaspilsētu - Kolombo.

Rezervē izdevīgākos ceļojuma piedāvājumus ar FlyUp Travel!

Interesants Šrilankā

Šrilankas sala, kas atrodas Indijas okeānā, pievilcīga ar savām parkiem, palmām, smilšu pludmalēm un vēsturiskajiem pieminekļiem. No Indostānas pussalas Šrilanku šķir Polka šaurums.


Ceļojumu uz Šrilanku no Rīgas var iegādāties par pieejamām cenām, un tas ir ērti kombinēts ar ekskursiju un pludmales atpūtu. Salas dienvidrietumu piekrastei ir labi attīstīta infrastruktūra. Šeit eksotiskā dabas bagātība papildinās ar skaistām pludmalēm, un suņu dēļu braukšana un niršana ir visvairāk pieprasītie ūdens izklaides. Salas lepnums ir templi, nacionālie parki Jala un Minnerija, bruņurupuču fermeri, ziloņu audzētavas.

Klimats

Šrilankas klimats ir tropisks, gaisa temperatūra vidēji visu gadu svārstās ap +29°C, ūdens temperatūra - apmēram +26°C. Rietumu krastā lietus sezona ir no maija līdz septembrim, bet austrumu krastā - no novembra līdz martam. Tādējādi Šrilanka ir visu gadu pieejama galamērķis, ja pareizi izvēlaties krastu.

Ekskursijas

Šrilankas tūrisma programma no Rīgas piedāvā gan atpūtu pludmalēs, gan plašu ekskursiju klāstu, lai jebkuram atrastu ko darīt.


Šrilankas slavētās tējas plantācijas ir viens no galvenajiem pievilcības faktoriem; ne velti tēja ar slonu attēlu uz iepakojuma ir kļuvusi par pasaules zīmolu. Dažādas ekskursijas piedāvā iespēju apmeklēt tējas plantācijas, baudot tradicionālo tējas ceremoniju un iegādājoties eksotiskus tējas veidus. Piemēram, ekskursija uz Nuvara Eliju - kūrortu apņemts ar ūdenskritumiem un tējas plantācijām. Pilsēta ir pazīstama arī ar Gregora foreļu ezeru, koloniālajā stilā celtām mājām un luksusa golfa klubu.


Karaliskais botāniskais dārzs ir vietā, kur var apbrīnot retas augu sugas, tostarp ciedru "dzēšās alejas", 2,5 km plato bengāļu figu, milzīgo bambusu no Mjanmas, kas spēj pieaugt par 1 m diennaktī, un priedi, ko iestādījis kosmonauts Jurijs Gagarins.


Šrilankas tūres no Rīgas piedāvā iespēju apmeklēt Adams Peak, kur var baudīt apbrīnojamu saullēktu un apmeklēt ticīgo svētnīcu kalnā esošajā templī.


Pinnawelas vietējā elefantu bērnu māja ir pazīstama ar elefantu audzētavu, kur elefantus, kuri ir atrasti džungļos, aprūpē. To var novērot no tuvā attāluma, vērot tos peldējot upē un barošanas laikā.


Šrilankas tūres no Rīgas, kuru cenas ziemā samazinās, sniedz iespēju apmeklēt daudzas salas pilsētas - katru ar savu unikālo pievilcību.

Kūrorti

Kandi

Daudzi, kuri ir pasūtījuši ceļojumu uz Šrilanku no Maskavas, vēlas apmeklēt arī kultūras centru Kandi. Tūres cena ir pilnībā pamatota, jo tā ir svētā budistu vieta, kur tiek svētīti tradīcijas un uzturētas tautas amatniecības, dejas un mūzika, kā arī notiek reliģiskie rituāli. No šejienes tūristi aizvāc koka izstrādājumus ar unikālu gleznu, kas nav sastopamas nekur citur pasaulē.


Galvenais vēsturiskais un reliģiskais bagātības objekts uz salas ir Budas zoba templis ar svēto zobu, kas tiek glabāts 120 kilogramu kastē un templi pamet tikai vissvarīgākajā Austrumu svētku dienā - Esala Perahera. 10 naktis augustā relikviju izstāda publikai, un šajā sakarā tiek rīkots grandiozs gājiens ar rotātām svētku suņām, simtiem mūziķu un dejotāju ar deglām.


Ratnapura

Ceļojumi uz Šrilanku no Maskavas var būt vēl vairāk izglītojoši, ja plānojat apmeklēt Ratnapura pilsētu, kas senajos laikos bija slavena ar dārgakmeņu izcelsmi un apstrādi, tostarp rubīniem, aleksandritiem, topāziem, safīriem, akvamarīniem un granātiem. Šeit tika atrasti daži no lielākajiem safīriem uz planētas - "Austrumu zils milzis" un "Āzijas zila skaistule". Ratnapuras ekskursijas ietvaros tiek piedāvāta iespēja apmeklēt dārgakmeņu ieguves bedri, apmeklēt akmens apstrādes rūpnīcu un minerāloloģijas muzeju.


Galle

Galē ir saglabājušās ne tikai koloniālās ēkas, bet arī daļēji holandiešu cietoksnis. Šeit var apskatīt cietums ēka, budistu tempļi un dzīvojamās mājas.


Sigirija

Sigirijas cietoksnis augstā plato ir liels pils un pilis komplekss ar dārziem. Tā ir saglabājusies kopš mūsu ēras sākuma un ir UNESCO aizsardzībā.


Kolombo

Kolombo, kas ir starptautiskās lidostas tranzītpunkts, ir interesants Prezidenta pils, Neatkarības laukums, Petah bazārs.


Dambulla

Pirkt ceļojumu uz Šrilanku no Maskavas ir iespēja novērtēt slavenā Ziemeļaustrumu Āzijas budistu templi Dambullā. Tas ir alus templis un klosteris, kas sākās jau I gadsimtā pirms mūsu ēras. Piecas alas ir attēlotas ar Buda dzīves sižetiem un satur 73 Buda statujas.


Anuradhapura

Anuradhapura ir singāļu valsts centrs. Šeit ir daudz ko aplūkot vēstures un kultūras entuziastiem - Lanka civilizācijas drupas, neierasts pils Lohaprasada 2. gadsimtā pirms mūsu ēras un Bo koks, kas izaudzis no koka dzinuma, zem kura Budam ir sasniegts apgaismojums.

Populārākie brivdienu galamērķi Šrilankā