Atpūta Albānijā

Šai valstij ir visas iespējas kļūt par vienu no populārākajām pludmales atpūtas galamērķiem Eiropā, jo tai ir iespaidīga dabas bagātība, pludmales reti sastopamā skaistumā un zemas cenas, kombinācijā ar augstāko servisu. Doties uz tūrēm uz Albāniju nozīmē varēt atpūsties ne vienā, bet divās jūrās — Adrijas un Jonijas jūrās — un iepazīties ar autentisko kultūru. Atpūta pie Albānijas jūras ir īpaši ieteicama tiem, kuri bauda saziņu ar dabu, ģimenēm ar bērniem un jaunajiem pāriem.

Rezervē izdevīgākos ceļojuma piedāvājumus ar FlyUp Travel!

Vispārīga informācija

Šī Balkānu valsts Albānija, neskatoties uz savu nelielo izmēru, piedāvā dažādas dabas teritorijas — no plakanām zemēm līdz mežiem klātajiem kalnu grēdām, no jūras piekrastes līdz milzīgajiem ezeriem — Ohrīdas un Škodras. Lielākais valsts pilsēta Tirāna ir arī tās galvaspilsēta, kur atrodas vienīgā starptautiskā lidosta, no kuras sākas visi ceļojumi uz Albāniju. Lielākā daļa iedzīvotāju ir musulmaņi, bet albāņiem ir arī katoļi.


Lai gan ilgstoši bijusi malā no Eiropas tūrisma maršrutiem, pēdējās gadu desmitēs Albānija ir strauji attīstījusies kā populārs ceļojumu galamērķis. Valsts ir pievērsusi lielu uzmanību tūrisma infrastruktūras uzlabošanai, atverot jaunas viesnīcas, būvējot modernus ceļus un sakopjot pludmales. Gandrīz visas nozīmīgākās pilsētas, izņemot Škodru, ir piekrastes kūrortpilsētas, kurās var atrast viesnīcas ar 5 zvaigznēm un "viss iekļauts" pakalpojumiem. Iedzīvotāji vēl nav pieraduši pie lielās tūristu plūsmas, tāpēc cenas pārtikai, suvenīriem un izklaides pasākumiem ir ļoti pieņemamas. Pateicoties savai senajai vēsturei, Albānija ir bagāta ar senām arhitektūras pieminekļiem, kas atrodas visā valstī un sniedz iespēju apceļot seno Romas laiku vietās un baudīt ainavu un kultūru.

Klimats

Аlbanijā piekrastes reģionā valda Vidusjūras klimats, tāpēc pludmales gaida tūristus no maija līdz oktobrim. Labākie mēneši, lai apmeklētu Albānijas kūrortus, tiek uzskatīti par maija beigām un jūniju, kā arī pirmo rudenī, kad vēl nav pārāk karsti: gaisa temperatūra nepārsniedz +25-27°C, bet ūdens sasilst līdz +22-23°C. Jūlijā un augustā ir ļoti karsti: gaisa temperatūra sasniedz +30-32°C, bet ūdens ir +25-26°C.

Labākie kurorti

Tie, kas plāno atpūtu pie jūras Albānijā, var izvēlēties starp šādiem kūrortiem:

Vlorā 

Atrodas pie Adriātas un Jonijas jūras saskares vietas, Vlora ir lieliska vieta tiem, kas izvēlas "viss iekļauts" tūres uz Albāniju. Šajā pilsētā infrastruktūra nekādā ziņā neatpaliek no galvaspilsētas: šeit ir viesnīcas ar 4-5 zvaigznēm, daudz restorānu, veikalu un aptiekas, kā arī vairākas muzeju un vēsturiskas vietas. Dzīvīgā Vlora galvenokārt piemērota jaunajiem tūristiem, bet arī ģimenēm ar bērniem šeit būs jauki.

Duresā

Šis nav tikai kūrorts pie Adriātas, bet arī otro lielāko Albānijas pilsētu, un tāpēc nekādu problēmu nav ne ar infrastruktūru, ne ar izklaides iespējām. Durres būs interesants gan tiem, kas meklē pludmales atpūtu Albānijā, gan tiem, kas novērtē izglītojošo tūrismu: šeit saglabājušās romiešu vannas, amfiteātris un citi daudzus gadsimtus vecie pilsētas vēstures liecības. Un tā kā vietējās pludmales raksturo ļoti mērenas ieejas virzienā uz ūdeni, šeit bieži brauc ģimenes ar bērniem.

Sarandā

Tūristiem, kuri dodas atpūtai Albānijā, Saranda bieži atgādina grieķu kūrortus, un tas nav pārsteidzoši, jo pretī tai atrodas Grieķijas sala Korfu. Šeit pludmales ir ar akmeņiem, Jonijas jūra ir neaprakstāmi caurspīdīga, un dabas skaistums ir īpašs. Salīdzinoši nelielā Saranda ir ideāla izvēle tiem, kuri vēlētos iegādāties ceļojumu uz Albāniju no Maskavas vai citas pilsētas medusmēneša vai romantiskā ceļojuma divatā.

Ksamilē

Ja jūs interesē Albānijas pludmales ar baltu smiltīm, jums vajadzētu pievērst uzmanību Ksamilē: šādas pludmales nevar atrast nevienu citu pilsētu. Baltā smilšu savienojums ar Jūras Jonijas caurspīdīgajām ūdenīm un salu bagātība padarīja Ksamiļu ļoti populāru starp Rietumeiropas tūristiem, kas to dēvē par "mazo Maldivu". Bet tūres uz Albāniju, kas ietver uzturēšanos Ksamilē, tiek nopirktas ne tikai par fantastiskajiem skatiem, bet arī par niršanu un snorkelinu.

Himārā

Šis mazais kūrorts pie Jonijas jūras ar plašām smilšaino un akmeņaino pludmaļu vilcieniem piesaista gan Albānijā atpūtniekus ar bērniem, gan niršanas entuziastus. Tūristus arī ieinteresē Himāras kalna pacelšanās, kas atrodas blakus kūrortam.

Ko apskatīt

Аlbānijas ceļojumi no Rīgas 2024. gadā solās ne tikai jūras atpūtu. Kaut arī valsts pludmales ir vienas no galvenajām tūrisma atrakcijām, ceļojumi uz Albāniju piedāvā arī citas izklaides iespējas:


1. Ekotūrisms: Apmeklējot Ohrīdas ezeru vai Skadāras ezeru, variet iegūt neaizmirstamus iespaidus no dabas skaistuma. Karaburuni pussalas vai Logaras nacionālais parks piedāvā iespaidīgus skatus un piedzīvojumus.


2. Kultūras ceļojumi: Albānijas piekrastes kūrorti un arī tādi pilsētas kā Kruja, Skadāra, Berata, Gjirokastra ir bagātas ar arhitektūras pieminekļiem. Svarīgas apskates vietas ir arī Tirānā, no Hagjas Etjem bejas mošejas līdz bunkuros izvietotiem muzejiem.


3. Gastronomiskās baudas: Vietējā virtuve ir ļoti oriģināla, piedāvājot jūras veltes piekrastes kūrortos un jēra gaļu kalnos. Lai iepazītos ar nacionālo virtuvi, variet apmeklēt kādu no vietējiem kafejnīcām vai restorāniem.


4. Ekskursijas uz citām valstīm: Albānijas izdevīgā ģeogrāfiskā atrašanās vieta ļauj apmeklēt arī citus reģionus, piemēram, Grieķiju, Melnkalni vai Ziemeļmaķedoniju.


Šī spilgta un neatkārtojama Eiropas valsts, kas ir bagāta gan ar sauli, gan ar senatnīgām apskates vietām, būs atklājums pat pieredzējušam ceļotājam. Iegādājoties ceļojumu uz Albāniju, jūs varēsiet baudīt eksotiskus piedzīvojumus, nepamestot Eiropas robežas un paliekot pilnīgā drošībā.

Populārākie brivdienu galamērķi Albānijā